Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„WIŚNICKIE INSPIRACJE”

Ogólnopolski Plener Fotograficzny

Nowy Wiśnicz.jpg

 Wspaniała inspiracja dla młodzieży „Wiśnickie Inspiracje” to Ogólnopolski Plener Fotograficzny dla młodzieży szkół plastycznych z całej Polski. Każda edycja to poznanie innej szlachetnej techniki fotograficznej. W tej edycji udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Jakub Powęzka, Paweł Szymański pod opieką mgr Tomasza Griessgrabera. Tym razem poznawaliśmy technikę olejną, jest to jedna z najpiękniejszych technik chromianowych, zaliczana do technik manipulacyjnych, w której obraz powstaje podczas nanoszenia farby drukarskiej na odpowiednio przygotowany materiał zdjęciowy. Autor ma nieograniczoną możliwość manipulowania obrazem w zależności od zastosowanego narzędzia. Pomiędzy 16 a 20 września, uczestnicząc w plenerze opanowaliśmy samą technologię tworzenia obrazu, a także doskonaliliśmy umiejętności dotyczące wykonywania samych zdjęć.

Inspiracją stała się wspaniała okolica, piękna przyroda oraz budynki Nowego Wiśnicza. Efektem działań jest wystawa poplenerowa, którą w najbliższym czasie będziemy gościć w naszej szkole.