Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

EVIVA L'ARTE ! Konkurs na okładkę zeszytu do historii sztuki. Głosowanie publiczności!

EvivaLarte

Zapraszamy całą społeczność szkolną (uczniów, rodziców, nauczycieli i nie tylko) do wzięcia udziału w głosowaniu na najciekawszy projekt okładki zeszytu do historii sztuki. Ten minikonkurs, który odbył się we wrześniu w klasach 3a, 3b, 4b PLSP miał na celu zmotywować uczniów do przypomnienia sobie materiału ilustracyjnego z historii sztuki. Uczniowie przez cały wrzesień mieli przeglądać na Quizlecie zdjęcia dzieł sztuki z wybranych epok artystycznych i dokonać wyboru, które z nich mają się pojawić na okładkach ich zeszytu. Technika wykonania była dowolna, a mottem konkursu był fragment wiersza Kazimierza Przerwy-Tetmajera:Eviva l'arte! W piersiach naszych płonąOgnie przez Boga samego włożone(...)stąd na okładkach pojawia się napis :Eviva l'arte! (Niech żyje sztuka!).Prace mogły zawierać kilka dzieł z różnych epok artystycznych lub tylko jedno, które szczególnie zapadło uczniom w pamięć. Mogły to być fragmenty dzieła lub własne interpretacje wybranych dzieł. Z wszystkich nadesłanych projektów zostało wybranych 26 prac, które poddajemy Waszej dodatkowej ocenie. Wszystkie projekty umieszczono na tablicy Padletu. Klikając serduszko przy danym zdjęciu wybieracie najlepszy projekt (jest możliwość polubienia więcej niż jednego projektu). Zdjęcia są ponumerowane, aby uniknąć głosowania na nazwisko autora okładki. Ten projekt, który zdobędzie najwięcej polubień otrzyma nagrodę publiczności - ciekawą książkę z historii sztuki.O wynikach głosowania poinformujemy podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej 13.10.2022 r.Głosujemy zatem do 12.10.2022 r.Strona z pracami uczniów :https://liblink.pl/RK7SCME2eI

W piątek 23 września 2022 r. grupa uczniów klas 1a, 1b, 2a, 2b, 2c oraz 4a, pod opiekę mgr Katarzyny Gołuszki, mgr Anety Jurczyńskiej, mgr Alicji Klonowskiej oraz dr Beaty Zagórskiej, uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy – Warszawa z Witkacym”.

Swoją przygodę uczestnicy wyjazdu rozpoczęli od spaceru, z przewodnikiem, po Starym Mieście. Kolejnym punktem było zwidzenie Zamku Królewskiego: Trasa Królewska: Apartament Wielki i Królewski, Galeria Czterech Pór Roku, Nowa Izba Poselska, Galeria Wettynów, Pokoje Prezydenckie, Sala Senatorska, Obrazy Jana Matejki, Galeria Królewiczowska, Antyszambra. Następnie uczniowie odwiedzili Galerię Arcydzieł oraz otwartą właśnie wystawę „Botticelli opowiada historię”. Punktem kulminacyjnym wyjazdu była lekcja muzealna w Muzeum Narodowym pośród dzieł Witkacego – „Witkacy - Sejsmograf epoki przyspieszenia”. Na zakończenie uczniowie podziwiali również wystawy stałe Muzeum Narodowego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu:

galeria (plastyk.katowice.pl)

XVII Piknik Malarski Sielskie Klimaty - w tym roku spotykamy się piknikowo w chorzowskim Skansenie 6 października 2022 r. o godzinie 11.00 . slajderSK2022

Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednoczesne przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska. Tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o temat INSPIRACJE MALARSTWEM JÓZEFA PANKIEWICZA, gdyż w 75. rocznice katowickiej szkoły plastycznej chcielibyśmy zainteresować uczestników malarstwem patrona liceum. W kręgu jego zainteresowań był między innymi impresjonizm. Jego obraz ,,Wóz z sianem" czy ,,Pejzaż z krzewami" to swoiste „motto” tegorocznej edycji.

MIEJSCE: MGPE - Skansen w Chorzowie.

TERMIN: 6 października 2022 g.11.00.

WARUNKI: Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież, studentów i osoby dorosłe, jak również całe rodziny. Swój udział zgłaszamy online: https://sielskie.plastyk.katowice.pl/. Zapewniamy słodki poczęstunek i ciepłą herbatę oraz podkłady do malowania. Uczestnicy przynoszą: farby, pędzle, pojemniki na wodę (prosimy wygodnie i ciepło się ubrać, pomyśleć o podkładzie do siedzenia czy sztaludze plenerowej).

Opłata za udział: 12 zł płatne przy wejściu do Skansenu

Organizatorzy:

Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach, Chorzowskie Centrum Kultury, Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie.

Zgłoszenie jest równoznaczne z przyjęciem regulaminu pikniku.

Informacji udziela: mgr Joanna Barnaś-Wójcik 606 580 269, tel./fax 32 / 254-24-22 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakatSK2022

Jeszcze do 6. października br. w sali wystawowej w naszej szkole można oglądać wystawę prac siedmiu uczennic i uczniów: Hanny Dębczak, Weroniki Miś, Patrycji Pogody, Amelii Sułkowskiej, Igora Żmudzkiego, Jędrzeja Frączka i Stanisława Biniszkiewicza. Serdecznie zapraszamy!

Dzielnica Kazimierz - Goethe Institut - Cricoteka - Muzeum Narodowe (gmach główny)